iletisim@gumruksen.org.tr         |         0532 582 30 19

    Sosyal medya mecralarında şu sıralar yayılmakta olan ve Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Vekiline ait olduğu iddia edilen; müdür vekili tarafından görevli personelin teşhir edilecek şekilde sıraya dizilerek darbedildiği, devlet memurlarına hakaretin meşrulaştırılmaya çalışıldığı ve personelin mükelleflere hedef gösterilmesine salık verildiği menfur görüntüleri tüm kamuoyu gibi bizler de hayretler içerisinde izlemiş bulunmaktayız.

    Devlet memuru vakarına yakışmayan tutum ve davranışlarda bulunduğunu düşündüğümüz vekil kişinin ilgili eylemleri gerçekleştirirken ne düşünerek hareket ettiği hususunu anlamlandırmak oldukça güçtür. Personeline örnek olması gereken vekil kişinin, yalnızca personeli değil tüm devlet memurlarını aşağılamaya varacak eylemlerde bulunurken zihin tarlasına ne ekerek ne beklediği hususu konunun düşündürücü olmaktan uzaklaşarak korkutucu bir hal almasına olanak sağlamıştır.

    İlgisi altındaki personele örnek olması gerekirken hayal dünyasında seyahate çıkmışçasına tutarsız davranışlar sergilendiği görülmekte olan vekil kişinin görüntülerini izlerken yalnızca sendikal yeterliliği haiz personel adına değil, aynı zamanda vekil kişinin bulunduğu makamı sürüklediği vaziyet adına da üzüntü duyduğumuzu belirtmeliyiz.

    Gerçekleştirmiş olduğu eylemler neticesinde darbettiği personel yerine kendisini küçük düşürdüğünü düşündüğümüz vekil kişinin, bir an evvel ilgili personellerden ve kamuoyundan özür dileyerek görevden affını talep etmesinin toplum vicdanını bir nebze de olsa rahatlatacağı kanaatindeyiz. İlmi savlardan ve mantıki mefhumlardan ari bir şekilde gerçekleştirildiğini düşündüğümüz eylemlerde bulunan vekil kişinin menfur eylemlerini esefle kınadığımızı ve konuyla ilgili olarak gerekli tüm hukuki sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

    Comments are closed.